rejestracja domen, dostęp do Internetu Strona główna Panel administracyjny Sklep Pomoc  
Niedziela, 17 lutego 2019 r.
Imieniny: Aleksego Zbigniewa Lukasza
Napisz do nas Dodaj do ulubionych
Informacje o firmie Oferta Praca w naszej firmie Kontakt z nami
 

Umieszczanie i edycja stron przez FTP (Total Commander)

FTP

Aby opublikować stronę WWW na naszym serwerze, należy przekopiować utworzone wcześniej pliki z zawartością swojej strony ( *.html, *.gif, *.wav ; etc...) do odpowiedniego katalogu na serwerze  dostępnym da wszystkich przez 24h/dobę. Taki serwer utrzymujemy w ramach usług dla naszych klientów. Jeśli do wyświetlania stron www służy protokół HTML i serwery rozpoczynające się od WWW (np. www.twojafirma.com.pl) to z pomocą protokołu FTP i serwerów o nazwach przeważnie rozpoczynających się od FTP (np ftp.twojafirma.com.pl) można za pomocą dowolnego programu obsługującego protokół FTP przesłać pliki pomiędzy swoim komputerem a serwerem. My już zadbamy, aby to, co zostanie przesłane przy pomocy protokołu FTP od razu pojawiło się w Twoim serwisie WWW. Takim program jest bardzo popularny program Total Commander (do pobrania z tego miejsca). Program jest typu shareware, a więc po określonym czasie powinna być wniesiona za niego opłata lub powinien być usunięty z dysku. 

Poniższy przykład pokazuje jak należy skonfigurować program Total Commander do pracy z naszym serwerem.

1. Aby połączyć się z własnym kontem FTP należy najpierw skonfigurować połączenie.

2. Po uruchomieniu programu Windows Commander należy wpisać dane w odpowiednie pola klienta FTP. Aby to uczynić, kliknij Polecenia z menu górnego, wybierz FTP Połączenie.

 

To samo możesz uzyskać klikając ikonkę FTP Połączenie w pasku narzędzi.

 

3. Następnie z menu, które uzyskałeś, wybierz Nowe połączenie.
Teraz możesz odpowiednio wypełnić pola:

Sesja: Moja strona WWW - wpisujemy wartość, która będzie wyświetlana w programie po uruchomieniu funkcji FTP Połączenie
Nazwa hosta: ftp.twojafirma.com.pl
Użytkownik
: tu wpisujemy nazwę konta e-mail (adres e-mail, który może być Twoim adresem od poczty lub inny przekazanny przez nas przeważnie rozpoczynający się od ftp....)

Hasło: tu wpisujemy hasło do konta podanego wcześniej. Ponieważ wielkość liter ma znaczenie w przypadku wpisywanego hasła, proszę zwrócić uwagę, by wpisać je z użyciem małych i dużych liter, jeśli takie zróżnicowanie wystąpiło przy jego nadaniu.

Kilka ważnych informacji na temat konta e-mail, które wykorzystujemy do logowania do serwera FTP. Nie każde konto ma prawo logowania do serwera FTP w celu aktualizacji serwisu WWW. Tylko konta, którym nadano takie uprawnienie będą mogły się zalogować do serwera FTP. Taką operację (nadawanie uprawnień) możesz zgłosić do nas e-mailowo.

Zdalny katalog: to pole pozostawiamy puste

 

Wciśnij OK aby zatwierdzić to co wpisałeś.

4. Teraz możesz kliknąć Połącz. Zostaniesz połączony ze swoim kontem za pomocą protokołu FTP.

 

Po uzyskaniu połączenia możesz przystąpić do umieszczenia/aktualizacji swojego serwisu na koncie.
Pliki (bądź katalogi), zaznaczasz klawiszem INSERT (zaznaczone pliki podświetlą się na czerwono), a następnie wciskasz klawisz F5 aby skopiować pliki na konto.

Jeśli nie widzisz żadnych plików prawdopodobnie oznacza to iż został źle podany katalog zdalny. Sprawdź ponownie, czy nie została zrobiona jakaś pomyłka.

5. Po zakończeniu transferu rozłącz się przyciskiem Rozłącz.

 

Teraz możesz podziwiać efekty swojej pracy w przeglądarce internetowej (np. Microsoft Internet Explorer) wpisując adres swojej strony WWW

Wydrukuj tę stronę
Wydrukuj tę stronę
Informujemy iż w dnich 24 grudnia (Wigilia) i 31 grudnia (Sylwester) nasze biura pozostaną zamknięte.
2018-12-20
Wpisz nazwę domeny:
Szukaj
wyrażenia: